تفاوت ضخامت برش لیزر در انواع فلزات

تفاوت ضخامت برش لیزر در انواع فلزات

chari مقالات

تفاوت ضخامت برش لیزر در انواع فلزات

برش لیزر فلزات

دستگاه لیزر فلزات را دستگاه برش فلزات هم نامیده شده ؛ از نوع تکنولوژی لیزر فایبر برای حکاکی و برش انواع فلزاتی مانند  آلومینیوم، مس، طلا، آهن، چدن، برنج، روی استفاده می شود.

می‌ دانیم امروزه کسب کارها صنعتی هستند . با  ورود به  تکنولوژی های جدید باید دانست که فلزات در بسیاری از  صنایع استفاده می شود.

مانند : صنعت خودرو سازی، صنعت دکوراسیون داخلی، صنعت کشتی سازی، صنعت هواپیما سازی، قطعه سازی ساخت و ساخت انواع قالب، ساخت انواع سازه های فلزی

دستگاه لیزر فلزات

دستگاه لیزر فلزات که با نام دستگاه برش فلزات نیز شناخته می‌ شود. از این  تکنولوژی لیزر فایبر برای حکاکی و برش انواع فلزات مانند  آلومینیوم، مس، طلا، آهن، چدن، برنج، روی استفاده می شود.

برای برش و حکاکی  فلزات  مختلف باید  طرح مورد نظر را با کمک نرم افزارهای گرافیکی به دستگاه لیزر داده، تا دستگاه لیزر در کمترین  زمان کار برش و حکاکی طرح را بر روی فلز انجام دهد.

مسائلی که در فرایند انجام  برش و حکاکی روی فلزات  دارای اهمیت می باشد. تخصص و مهارت اپراتور دستگاه لیزر است؛  چرا که باید بتواند با دریافت آموزش های لازم تمامی طرح های متفاوت را روی قطعات مختلف اجرا کند.

کاربرد دستگاه برش فلزات

دستگاه های برش لیزر در صنعت های متفاوتی کاربرد دارد. به علت اهمیت  فلزات و استفاده انواع فلزات در صنعت های  متفاوت باعث شده است که از این دستگاه لیزر بیشتر از قبل به کار برده شود. کاربرد هایی که دستگاه لیزر فلزات دارند برش و حکاکی انواع فلزات برای استفاده در صنایع

مختلف مانند صنعت خودروسازی است که در این صنعت فلزات در سایزها و ابعاد مختلف حکاکی و برش داده می‌شود.

از دستگاه لیزر فلزات برای ساخت و طراحی انواع فلزات جهت تولید  کردن وسایل تزیینی  و دکوراسیون داخلی استفاده می شود

در صنایع خم و برشکاری، ساخت و برش انواع لوله و پروفیل دستگاه برش لیزر کاربرد دارد.

برش لیزر گالوانیزه

برش لیزر گالوانیزه برشی است که با استفاده از لیزر ورقه های گالوانیزه برش داده می شود‌. و این کار با دستگاه های پیشرفته که  نور لیزر را روی  صفحه  گالوانیزه با دقت بسیار بالا متمرکز کرده و صفحه با لیزر بریده می شود.

این لیزر که برش را با دقت انجام می دهد، باعث میشود که میزان خراب شدن قطعه کار نسبت به دیگر روشهای برش کمتر باشد. و بعد از اتمام برش لبه های صفحه صاف و یکدست هستند.

در بخش های مختلف زندگی قطعه هایی هستند که با استفاده از گالوانیزه درست شده اند. روشی که روی ورق‌ های گالوانیزه انجام می‌ شود، یکی از مواردی است که بر کیفیت محصولات ساخته شده اثر می گذارد.

هنگامی که برش لیزر گالوانیزه انجام می شود، سطح کار نیازی به صاف کردن یا سمباده کاری ندارد، چون  محلی که با لیزر بریده شده است صاف و تمیز است، این کار را با دستگاه‌ های پیشرفته انجام داده؛ کار برش لیزر می‌ تواند روی ورقه های گالوانیزه با هر ضخامتی انجام شود.

هنگام استفاده از دستگاه cnc افراد می توانند، روی حرکت دستگاه کاملاً نظارت کنند تا سطحی صاف و دقیق پس از برش به وجود بیاید.

برش لیزری آهن

ورق آهن توسط دستگاه های لیزری برش داده می‌ شود، این دستگاه برش از پیشرفته ترین دستگاه ها است. این دستگاه به این صورت عمل می‌ کند که یک سوراخ بر روی سطح ایجاد کرده، این سوراخ بسیار ریز و احتیاجی به ترمیم ندارد و بعد طرح مورد نظر برش داده می‌شود.

برش لیزر آلومینیوم

می‌ دانیم که آلومینیوم یک فلز مقاوم و سبک میباشد. دارای سطحی براق که در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاومت کرده، در بسیاری از کارهای صنعتی از این فلز استفاده می شود. برای استفاده کردن از این فلز باید ابتدا آن را به ورقه های آلومینیوم تبدیل کنند. سپس مراحل تبدیل فلز آلومینیوم به ورقه آلومینیوم با استفاده از برش لیزر انجام شود.

برش لیزری استیل

استیل آلیاژی از جنس آهن که کمتر از ۲ درصد کربن دارد کربن در استیل برای این استفاده می‌ شود، که باعث تغییر خصوصیات این آلیاژ می شود.

همچنین با افزایش مقدار کربن باعث می شود که سختی و مقاومت ورق استیل بیشتر شود. ولی شکل گیری این آلیاژ کمتر خواهد بود. زمانی که در میزان کربن و مشخصات فیزیکی این آلیاژ تغییر شکل بگیرد.  کار برش لیزری هم روی این آلیاژ سخت تر می شود و این سختی به صورتی است که برش استیل دو برابر سخت تر از برش آهن معمولی می شود.

شاید دوست داشته باشید:

حداکثر ضخامت برش لیزر

برش لیزری پیشرفتی چشمگير است كه بشر به وسيله آن توانسته انواع فلزات سنگين وزن را كه با مته هاي […]

مزایای برش لیزر

مهم‌ترین مزایای برش لیزر چیست؟

مقدمه مهم‌ترین مزایای برش لیزر لیزر یکی از ابزارهای پیشرفته و کاربردی دنیای مدرن امروزی است که به فراخور عملکرد […]

برش لیزر چیست؟

برش لیزر چیست؟

امروزه عبارت لیزر را خیلی جاها میشنویم، از نشانگر ها که در جلساتی که از پاورپوینت استفاده میکنند، تا چاپگر […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *