برش لیزر قطعات سنگین

برش لیزر قطعات سنگین

chari مقالات

برش لیزر قطعات سنگین

برش لیزر قطعات سنگین ، دستگاه لیزر فلزات را دستگاه برش فلزات هم نامیده شده است . و از نوع تکنولوژی لیزر فایبر برای حکاکی و برش انواع فلزاتی مانند  آلومینیوم، مس، طلا، آهن، چدن، برنج، روی استفاده می شود.

می‌ دانیم امروزه کسب کارها صنعتی هستند . و با  ورود به  تکنولوژی های جدید باید دانست که فلزات در بسیاری از  صنایع استفاده می شود.مانند : صنعت خودرو سازی، صنعت دکوراسیون داخلی، صنعت کشتی سازی، صنعت هواپیما سازی، قطعه سازی ساخت و ساخت انواع قالب، ساخت انواع سازه های فلزی .

در گذشته از روش مکانیکی برای برش و حکاکی انواع مختلف فلزات استفاده کرده است . که  نیاز به زمان و دقت بیشتری برای برش انواع فلزات در ابعاد مختلف داشت. همچنین از این روش برای طرح هایی که ظریف و در ابعاد کوچک بوده به کار برده نمی شد.

اما با مرور زمان و با روی کار آمدن لیزر برای برش و حکاکی انواع فلزات باعث شد . که دقت و کیفیت و سرعت در هنگام برش و حکاکی بالا برود و همین موضوع سبب شد که این‌ کسب و کار رونق زیادی پیدا کند.

یکی از بهترین روش هایی که می توان فلزات را به راحتی برش داد استفاده از دستگاه های برش لیزری است که جز محبوب ترین و کاربردی ترین دستگاه ها شناخته شده اند و هم‌ چنین دستگاهی هستند که کاملا مقرون به صرفه هستند.

در این روش  برش ها کاملا دقیق و تمیز و با کیفیت و دقت بالا انجام می شوند. چون لیزر قطعات سنگین هزینه بر هستند. معمولا از روش های پلاسمایی و هوا گازی انجام می شود.  این دو موارد به جای استفاده از اشعه لیزری مورد استفاده قرار می گیرد.

و البته همین موارد باعث شده که برش های فلزات سنگین به نوع لیزری کمیاب تر از سایر روش ها باشد اما لازم است که بدانیم هیچ روشی نمی تواند جایگزین روش های لیزری در دقت و تمیزی باشد.

دستگاه لیزر فلزات و برش لیزر قطعات سنگین

دستگاه لیزر فلزات که با نام دستگاه برش فلزات نیز شناخته می‌ شود . که از این تکنولوژی لیزر فایبر برای حکاکی و برش انواع فلزات مانند  آلومینیوم، مس، طلا، آهن، چدن، برنج، روی استفاده می شود.

برای برش و حکاکی  فلزات مختلف باید  طرح مورد نظر را با کمک نرم افزارهای گرافیکی به دستگاه لیزر داده است . تا دستگاه لیزر در کمترین  زمان کار برش و حکاکی طرح را بر روی فلز انجام دهد.

مسائلی که در فرایند انجام  برش و حکاکی روی فلزات  دارای اهمیت می باشد .  تخصص و مهارت اپراتور دستگاه لیزر است . چرا که باید بتواند با دریافت آموزش های لازم تمامی طرح های متفاوت را روی قطعات مختلف اجرا کند.

دستگاه برش فلزات

دستگاه های برش لیزر در صنعت های متفاوتی کاربرد دارد . و به علت اهمیت  فلزات و استفاده انواع فلزات در صنعت های متفاوت باعث شده است . که از این دستگاه لیزر بیشتر از قبل به کاربرده شود.

کاربرد هایی که دستگاه لیزر فلزات دارند . برش و حکاکی انواع فلزات برای استفاده در صنایع مختلف مانند صنعت خودروسازی است . که در این صنعت فلزات در سایزها و ابعاد مختلف حکاکی و برش داده می‌ شود.

از دستگاه لیزر فلزات برای ساخت و طراحی انواع فلزات جهت تولید کردن وسایل تزیینی  و دکوراسیون داخلی استفاده می شود. در صنایع خم و برشکاری، ساخت و برش انواع لوله و پروفیل دستگاه برش لیزر کاربرد دارد.

مزایای دستگاه لیزر فلزات

برش به صورت بالا ترین کیفیت بدون ذره ای اشکال و لبه. دقت در برش بسیار بالا و هم تراز دستگاه های سی ان سی . سرعت تولید قطعه بسیار بالا و متناسب است و البته از از نظر قیمتی می تواند کاملا معقول نسبت به روش های دیگر باشد.

توان دستگاه و میزان پرتویی که باید بتابد با توجه به ضخامت لوله تعیین می شود. البته جنس قطعه ای که قرار است برش بخورد تعیین می شود.

برش های لیزری با پیشرفت های علم و تکنولوژی بسیار قوی تر شده و هیچ گونه محدودیتی هم در جهت برش زنی ندارد و با سرعت و دقت بسیار بالا انجام می گیرد.

هم چنین این روش باعث شده نیاز به قالب گیری نباشد که می تواند هزینه های مازادی هم داشته باشد.

حتی توسط این برش ها می توان روی فلزات و سایر موارد هم حکاکی کرد اما این مورد نیاز به افراد متخصص و مهارت دیده دارد تا کار کاملا تمیز و سالم درآید.

دستگاه برش لیزر فلزات دارای مزایای بسیاری می باشد

  • افزایش سرعت برش و حکاکی فلزات افزایش دقت برش و حکاکی انواع فلزات و آلیاژهای فلزی
  • امکان بالا بردن تیراژ کار
  • کاهش حرکت  نیروی انسانی
  • میزان برق مصرفی بسیار پایین
  • پایین بودن هزینه تعمیر
  • نگهداری آسان این دستگاه ها
  • برش قطعات سنگین

بی شک بهترین روش برای برشلیزر قطعات سنگین فلزی، استفاده از دستگاه برش لیزری می‌باشد . خدمات برش لیزر آهن و سایر فلزات را می توان محبوب ترین و به صرفه ترین روش در صنعت و تولید قطعات دانست. در روش برش لیزری، قطعات تولید شده دارای کیفیت و دقت بالایی در لبه های برش هستند.

اما معمولا به دلیل هزینه های بالا برای برش لیزر قطعات سنگین، از روش هوا گاز و یا پلاسما به جای اشعه لیزر استفاده می‌کنند. به همین دلیل هم خدمات برش لیزر فلزات سنگین و بزرگ کمیاب هستند. کیفیت هیچ روش در برش مانند لیزر نمی‌باشد.

مزایای برش لیزر قطعات سنگین فلزی با لیزر

از مزایای برش فلزات سنگین توسط لیزر می‌توان گفت عبارتند از: در این روش برش ها بدون پلیسه بوده و کیفیت برش لبه قطعه نیز بسیار عالی و تمیز است.

دقت برش در این روش بسیار بالا تر از دیگر روش های برشکاری می‌ باشد . برش قطعات توسط دستگاه لیزر با سرعت بالایی انجام می‌ شود . که سبب صرفه جویی در زمان نیز می‌ شود.

یکی از مهمترین ویژگی های این روش، قیمت کاملا مناسب برش لیزر نسبت به روش های دیگر مانند واتر‌جت استبرش لیزری آراکس شرکت ها با به کارگیری نیروها و اپراتورهای مجرب و متعهد و با استفاده از دستگاه های قدرتمند سوئیسی، سفارشات برش لیزر را در ضخامت ها و متریال های متنوع می پذیرند.

صنعت گرانی که با فلزاتی به ضخامت 20 میلیمتر (ورق های متوسط) یا بالاتر تا 60 میلیمتر (ورق های سنگین) را انجام می دهند.

شاید دوست داشته باشید:

حداکثر ضخامت برش لیزر

برش لیزری پیشرفتی چشمگير است كه بشر به وسيله آن توانسته انواع فلزات سنگين وزن را كه با مته هاي […]

مزایای برش لیزر

مهم‌ترین مزایای برش لیزر چیست؟

مقدمه مهم‌ترین مزایای برش لیزر لیزر یکی از ابزارهای پیشرفته و کاربردی دنیای مدرن امروزی است که به فراخور عملکرد […]

برش لیزر چیست؟

برش لیزر چیست؟

امروزه عبارت لیزر را خیلی جاها میشنویم، از نشانگر ها که در جلساتی که از پاورپوینت استفاده میکنند، تا چاپگر […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *